گاهی اوقات ما امکان حضور  برای اراِئه یک فابل را نداریم؛ مثلا برای ارائه یک فایل در کلاس های درسی یا ارائه فایل های مربوط به کارمان در کنفرانس های کاری و… در این مواقع می توان با ضبط صدا روی فایل هایی که  به صورت پاور پوینت آن را تهیه کردیم ارائه را انجام دهیم. یک مزیت مهم در عملی کردن این فرآیند قابلیت ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت می باشد. انجام این عملکرد خیلی سخت نمی باشد و امکان پذیر است. ضبط صدا در نرم افزار پاورپوینت یک ویژگی داخلی این برنامه می باشد. برای ضبط صدا در پاورپوینت ابتدا باید مطمئن باشیم که میکروفون ها عملکرد صحیحی دارند این موضوع بسیار مهم و پیش نیاز ضروری در ضبط صدا در پاورپوینت می باشد.

ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت

نحوه ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت

ضبط صدا با سه ثانیه فاصله از شروع عملیات ضبط انجام می شود و پس از اتمام شمارنده شما می توانید توضیحات مربوط به آن اسلاید را آغاز کنید. هنگام صحبت درمورد اسلاید مورد نظر می توانید علامت های فلش را که در دو سمت پنل اسلاید ها قرار دارند حرکت دهید به سمت جلو یا عقب و یا بین هر اسلاید و توضیحات لازم را بدهید.

ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت

یکی از قابلیت های ضبط صدا در برنامه پاوپوینت این است که با تغییر هر اسلاید برنامه به طور خودکار ضبط صدا را در اسلاید بعدی آغاز نمی کند.در واقع وقتی ما از اسلاید اول به اسلاید دوم حرکت میکنیم برنامه ضبط صدا را از ابتدای همان اسلاید آغاز می کند و به صورت یکپارچه این کار را ادامه نمی دهد به همین علت باید توجه کنیم که ار لحظه ورود به هر اسلاید توضیحات مربوط به همان اسلاید را شروع کنیم و تا پایان رسیدن آن اسلاید ادامه دهیم. همچنین می توان فرآیند ضبط صدا را برای مدتی متوقف کرد ودوباره شروع کرد. وقتی به آخرین اسلاید برسیم فرآیند ضبط صدا در پاورپوینت به صورت خودکار متوقف می شود.

ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت

Replay گزینه ای است که با کمک آن می توان توضیحات ضبط شده را مجدد گوش داد.

یک پیشنهاد خوب برای ضبط صدا در نرم افزار پاور پوینت این است که برای داشتن کیفیت بیشتر در این فرآیند بهتر است قبل از شروع به ضبط صدا متن مورد نظر برای هر اسلاید را چند بار مرور کرد تا از تسلط خود روی آن مطمئن باشیم. تصور اینکه شما در کلاس یا هر مکان دیگری برای ارائه قرار دارید می تواند کمک زیادی در خروجی و ضبط صدای شما کند.

ضبط صدا روی فایل های پاورپوینت

دسته‌بندی نشده

ضبط

دیدگاهتان را بنویسید