دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100 در سال ۲۰۱۵ توسط کمپانی سونی رو نمایی شد.

شرکت سونی همواره بعنوان یکی از مهم‌ ترین و برجسه ترین تولید کنندگان تجهیزات حرفه‌ ای در زمینه صوت و تصویر شناخته می‌شود.

در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی بود که این دستگاه بعنوان بهترین دستگاه ضبط صدا سال مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

مشخصات دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

Sony PCM-D100 با دارا بودن دو میکروفن استریو و با داشتن قابلیت تغییر جهت (XY,Wide) یک ابزار بسییار حرفه‌ ای در زمینه ضبط صدای موسیقی و یا ضبط صدا در محیط به شمار می‌ رود.

این دستگاه قادر است تا صدا را با کیفیت  WAV 24bit و با فرکانس ۱۹۲ KHZ ضبط نماید که این مقدار کیفیت در این دستگاه‌ ضبط صدا بسیار عالی می باشدکه در دستگاه های کمتری شاهد این کیفیت هستیم.دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

اضافه بر این قابلیت هایی که تا کنون گفته شد ضبط کردن صدا با فرمت MP3 با بیت ریت ۳۲۰ kbps نیز یک نکته‌ بسیار قابل توجه می باشد.

این دستگاه ضبط صدا مخفی مجهز به یک حافظه ی داخلی ۳۲ گیگابایتی می باشد که از این حیث بسیار عالی به نظر میرسد و شما میتوانید تمام فایل هایی را که لازم دارید توسط این دستگاه ضبط نمایید و در زمانی که خواستید به آنها گوش دهید.

این کوچکترین دستگاه ضبط صدا ارزان قیمت با وجود شیار چند منظوره SD / SDHC / SDXC نیاز کاربرانی را که برای ذخیره سازی به فضای بیشتری احتیاج دارند را برطرف می نماید.

دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

نحوه کار با این دستگاه ضبط صدا کوچک

دستگاه ضبط صدا Sony PCM-D100 به نحوی طراحی شده که با فعال نمودن گزینه Memory Cross Over شما می توانید به صورت کاملا اتومات هنگامی که حافظه شما پر شد ذخیره سازی صدا را از حافظه پر شده به حافظه خالی منتقل نمایید.

این دستگاه ضبط صدا قادر است تا حساسیت میکروفن را به صورت کاملا خودکار مدیریت نماید همین قابلیت سبب شده تا با تغییر دادن فاصله چشمه صوتی هیچ تغییری در کیفیت و شدت صدای ضبط شده احساس نکنید.

به علاوه محدود کننده دیجیتال (digital limiter) با گستره بافر -۱۲dB مانع بروز Distort صدا می‌شود.

 

دستگاه ضبط صدا خبرنگاری Sony PCM-D100

این دستگاه ضبط صدا با دارا بودن قابلیت‌های ویژه صدا برداری یک ابزار حرفه‌ای برای ضبط کردن صدا در زمینه ضبط صدای سازهای آکوستیک و همچنین صدا های محیطی به حساب می‌آید.

بدنه این دستگاه از جنس آلومینیوم می باشد که یکی از مزایای آن به شمار می رود و قابلیت افزودن کارت حافظه به این دستگاه علاوه بر امکان ضبط فایل های بیشتر، امکان جابجایی فایل ها و انتقال آنها به دستگاه های ذخیره سازی دیگر مانند کامپیوتر را برای کاربران بسیار آسان خواهد نمود.

 

دسته‌بندی نشده

دستگاه ضبط صداضبط

دیدگاهتان را بنویسید